دیزاین اتاق نوزاد


در هنگام طراحی اتاق نوزاد دختر و پسر باید تعادل بین کارآیی و زیبایی برقرار شود تا فضای این اتاق آرامش بخش و علاوه بر این کاربردی باشد. 
برای طراحی اتاق نوزاد ابتدا باید وسایل مورد نیاز نظیر سرویس خواب نوزاد و فرش و پرده و وسایل غیر ضروری را تهیه کنید سپس اقدام به چیدمان این وسایل در فضای اتاق نمایید.
توجه داشته باشید که چیدمان وسایل در فضای اتاق نوزاد باید به گونه ای باشد که شما در هنگام رفت و آمد دچار مشکل نشوید از این رو بهتر است گهواره یا تخت نوزاد را در کنار دیوارها قرار دهید همچنین اگر وسیله ای در اتاق جا نمی شود و فضای رفت و آمد شما را می گیرد بهتر است آن را در مکانی دیگر از منزل تان قرار دهید.
بعد از اینکه همه وسایل ضروری را در مکانی مناسب از اتاق قرار دادید می توانید چیزهایی را که از قلم افتاده اند به دکوراسیون داخلی اتاق نوزاد اضافه نمایید که در این صورت باید کمی خلاقیت به خرج دهید و وسایلی را تهیه نمایید که با تم اتاق همخوانی و مطابقت داشته باشند.
اگر تمایل دارید از وسایلی نظیر تابلو و استیکر دیواری و چراغ خواب و … در فضای اتاق نوزاد استفاده نمایید بهتر است طرح و رنگ این وسایل با تم اتاق هارمونی داشته باشند.